© تمام حقوق متعلق به ایده فرم است.

 
کنگر فرنگی

کنگر فرنگی

کنگر فرنگی

کَنگَر فرنگی یا اَنگَنار (نام علمیCynara scolymus) که در منابع طب سنتی ایرانی ارده شاهی نامیده می‌شود، نوعی گیاه یکساله و بومی جنوب اروپا و کنارهٔ مدیترانه است. غنچهٔ این گیاه خوراکی است و بیشتر به صورت آب‌پز پخته می‌شود. همچنین، در ایتالیا، این گیاه سبزیِ اصلی پیتزای چهارفصل در فصل بهار است. در زبان فرانسوی به آن آرتیشو و در انگلیسی به آن آرتیچوک می‌گویند.[۱] کنگر فرنگی یا آرتیشو گیاهی است علفی که در ایران نیز پرورش داده می‌شود و در طب جدید عصارهٔ آن به صورت آمپول یا قطره به نام کوفیتول تجویز می‌شود.

استفاده از کنگر فرنگی

طراحان یونانی برای صندلی خاصی از مخلوط الیاف کنگر فرنگی به همراه رزین های بیولوژیکی استفاده کرده اند. این رزین از روغن پخت و پز استفاده شده تشکیل میشود. نتیجه این مخلوط اصلی از لحاظ عملکرد شباهت زیادی به پلاستیک دارد.

کنگر فرنگی کنگر فرنگی

این مخلوط، مقاومت و دوام فایبرگلاس را دارد.  علاوه بر این ماده جدید از منابع کاملاً تجدید پذیر ایجاد می شود. که این مزیت بزرگی به حساب می آید. علاوه بر آن این ماده، زیست تخریب پذیر است و می تواند به عنوان سوخت زیستی نیز استفاده شود.

گیاه کنگر فرنگی را با کمی دقت می توان کشت کرد. نکته ی جالب اینکه این گیاه نیازی به سموم دفع آفات نیز ندارد. همچنین این گیاه به دلیل فراوانی در مدیترانه می تواند با سهولت زیادی تولید شود.

کاغذ و کارتن

مبلمان ساخته شده از مقوا و کاغذ یک حقیقت است. اگرچه هنوز برای تبدیل شدن به یک صنعت قدرتمند تولید مبلمان راه طولانی در پیش است، اما این روند به سرعت پیش میرود. مقوا به عنوان یک ماده زیست محیطی، مقاوم و اقتصادی ظاهر شده است. یک گزینه عالی برای کسانی است که به محیط اطراف خود اهمیت می دهند و نمی خواهند از طراحی دست بکشند.
کاغذ و کارتن

بامبو

ماده دیگری که انقلابی در فضای تولید مبلمان ایجاد می کند، بامبو است. چند سال پیش ، بامبو به عنوان یک ماده چند منظوره کشف شد. بامبو مقدار زیادی از خود را برای تولید مبلمان و غذا و همچنین تولید زیست توده فراهم میکند. به همین دلیل است که بامبو مدت زیادی است که توجه همه را به خود جلب کرده است.
بامبو
این ماده اصلی قاره آسیا همیشه قهرمان فرهنگ و زندگی شرقی بوده است. اما اکنون، این قهرمان در سرزمین غرب نیز برجسته می شود. بامبو ماده ای است تجدید پذیر، که بسیار سریعتر از چوب معمولی رشد می کند. مزایای فنی بسیاری نیز دارد. به طور مثال در برابر نیروهای مکانیکی مقاومت بالایی دارد. ایمنی بیشتری نسبت به جدا شده های فولاد یا آهن دارد. همچنین به رطوبت حساس نیست و زنگ هم نمی زند.