© تمام حقوق متعلق به ایده فرم است.

 
دکوراسیون مدرن

دکوراسیون مدرن با به کارگیری ایده های خاص

با زیاد شدن امکانات و تخصیص دروس دانشگاهی به طراحی داخلی، حساسیت های دکوراسیون مدرن نیز بالا رفته است. دیگر اندازه های استاندارد و رنگ وسایل جایگاه ویژه ای برای طراحان ندارد. امروزه طراحان افق دید خود را بازتر کرده اند. در طراحی های جدید علاوه بر استانداردهای سایز، متریال و رنگ به موارد دیگری نیز توجه میکنند. در طراحی های جدید به تعادل میان فضای موجود و مبلمان مناسب هم توجه ویژه ای میشود.

یکی از مهمترین المان هایی که در طراحی نوین به آن توجه میشود نزدیکی این طراحی با در نظر گرفتن طبیعت است.

دکوراسیون مدرن را با طبیعت تلفیق کنید

در دکوراسیون مدرن تا حد امکان به موضوع حفظ طبیعت پرداخته شده است. بطوریکه در این دکوراسیون کمترین آسیب به طبیعت وارد شود. در این طراحی تا جای ممکن از گل و گیاه برای یکنواخت سازی فضای اتاق استفاده میشود. چنین فضایی به علت تولید اکسیژن، بهداشت روانی را برای کارکنان فراهم میکند. در چنین فضایی کاهش افسردگی کارکنان به شدت به چشم میخورد. در بسیاری از طراحی های جدید استفاده از پانسیون توصیه میشود. همچنین علاوه بر آن در بسیاری موارد دیواره های خزه دار به چشم میخورد.

گاهی به سلیقه ی خود اجازه اظهار نظر بدهید

درست است که طراحی دکوراسیون یک علم است و نیاز به آموزش دارد. با این وجود گاهی برای اینکه محیط جذاب شود کمی هم از علایق خود کمک بگیرید. اگر شما هم در محیط مدرن به دنبال فضای اصیل هستید میتوانید از اکسسوری های سنتی استفاده کنید. حتی در کنار رنگ های خنثی مدرن، استفاده از رنگ های پررنگ ایرادی ندارد. حتی این کار به دکوراسیون مدرن شما رنگ و انرژی میبخشد. برای استفاده ی درست از رنگ ها بهتر است به مقاله ی ” رنگ مناسب در دکوراسیون اداری ” مراجعه کنید. کمی استفاده از رنگ های سبز و قرمز در کنار رنگ های سفید، سیاه و خاکستری محیط شما را از کسالت در میاورد.

مبلمان انتزاعی را به محل کار خود دعوت کنید

در دکوراسیون مدرن از میزها با ابعاد هندسی خاصی استفاده میشود. شاید در ابتدا طراحی میزهای مدرن عجیب بنظر میرسید ولی اکنون این طراحی جایگاه ویژه ای را بین مخاطبان خود پیدا کرده است.  در بعضی از مدل ها انحناهای خاص تحولی در دکوراسیون ایجاد کرده است. این نوع طراحی بسیاری از مرزها را در ذهن شکسته است. در زیر تعدادی از همین منحنی ها در طراحی فضا و مبلمان قابل مشاهده است.

دکوراسیون مدرن میز مدیریت مدرن موربیدو دکوراسیون مدرن

از نور طبیعی نهایت استفاده را کنید

نور طبیعی علاوه بر ایجاد سلامت جسمانی، خوشرنگ ترین نور محیطی به حساب میاید. تا میتوانید از نور طبیعی استفاده کنید. در سال های اخیر استفاده از نور مخفی در دکوراسیون مدرن متداول شده است. با این وجود هنوز هم هیچ نوری قابل قیاس و رقابت با نور طبیعی نیست. اگر فضای کاری نورگیر دارید، تا حد امکان پرده ها را کنار بزنید تا در محیطی روشن کار کنید.

از مبلمان اداری هوشمند استفاده کنید

وقتی سخن از دکوراسیون مدرن به میان میاید، بحث هوشمندی وسایل نیز مطرح میشود. هوش مصنوعی با حضور پررنگ خود توانسته بازدهی شرکت ها را تاحد قابل توجهی بالا ببرد. استفاده از صندلی های هوشمند که با یادآوری صحیح نشستن جلوی خستگی بیش از حد کارمندان را میگیرد. سنسورهای دمایی، قابلیت دیگری است که برای جلوگیری از خواب آلودگی و کسالت، اتاق را در بهترین دمای ممکن نگه میدارد.

در انتها برای جمع آوری باید گفت وقتی کارمندان احساس خوب دارند، به خوبی عمل میکنند. پس برای پربازده تر بودن شرکت خود، باید در طراحی دکوراسیون خود به خوب بودن حال جسمی و روحی کارمندان توجه شود.